top of page
img_1077.jpg

Elektryczne Ogrzewanie Podłogowe

Precyzja i wydajność

Ogrzewanie elektryczne zdobywa dużą popularność ze względu na kilka istotnych, a przy tym niezwykle ważnych zalet. Taka metoda ogrzewania jest mniej skomplikowana w budowie instalacji, aniżeli klasyczne ogrzewanie wodne. Przy tym charakteryzuje się wysoką sprawnością cieplną i może okazać się konkurencyjna w porównaniu do ogrzewania wodnego.

Jeśli szukasz firmy, która wykona u ciebie skontaktuj się z nami 514510410

Elektryczne ogrzewanie podłogowe należy wziąć pod lupę pod kątem wydajności i sprawności. Chodzi oczywiście o wydajność cieplną i ogólną sprawność. W przeciwieństwie do ogrzewania wodnego nie mamy tutaj do czynienia z zaopatrywaniem się w paliwo stałe lub gaz, a jedynie w energię elektryczną. Jej cena jest często wyższa od ceny paliwa, jednak poprawnie zaprojektowane ogrzewanie elektryczne potrafi w dłuższym okresie przynieść spore oszczędności. Należy również wziąć pod uwagę koszt instalacji wodnej, pieca i rur i porównać to z wykonaniem tańszej instalacji elektrycznej. Koszty eksploatacji wcale nie muszą być wysokie, jeżeli ogrzewanie elektryczne jest wykonane prawidłowo.

Ogrzewanie elektryczne jest niemal doskonale wydajne i sprawne.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe zaspokaja
potrzeby użytkownika, ze względu na możliwość zastosowania wkładów grzejnych o
żądanej mocy elektrycznej.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne zdobywa bardzo pozytywne opinie użytkowników. Do niewątpliwych zalet należy bezobsługowa praca i duża efektywność cieplna. Energia elektryczna jest przyjazna dla środowiska naturalnego, a instalacja grzewcza nie ogranicza przestrzeni użytkowej. Ciepło dociera od samej podłogi, co sprawia, że cyrkulacja powietrza staje się bardziej efektywna.

Co więcej podczas instalacji nie trzeba ingerować w ściany, ani przeprowadzać skomplikowanych instalacji. Wystarczy dobrać odpowiedniej mocy folie grzewczą lub maty grzewcze. Folie grzewczą montujemy bezpośrednio pod panele.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne działa również dużo szybciej, niż ogrzewanie podłogowe wodne. W krótkim czasie po włączeniu podłogówka elektryczna nagrzewa się i zaczyna ogrzewać pożądane pomieszczenie.

Kontakt
bottom of page